Wielka Synagoga

Lata budowy

Nieznany, około XIX-XX w

Styl architektoniczny

Nieznany

Lokalizacja

Św. Rynkowa, 1, Horodenka

Євреї почали осідати в Городенці з XVI століття. Після надання місту Городенка магдебурзького права єврейська громада значно зросла. 1743 року Микола Потоцький надав євреям Городенки привілей в торгівлі та ремеслі, для громади було виділено місце під будівництво цвинтаря і синагоги. У XVIII столітті помітною постаттю, пов'язаною з Городенківською синагогою був учень Бал-Шем-Това Нахман (помер 1780 року). З 1898 до 1914 року в Городенці працювала загальноосвітня школа фундації барона Гірша.

Велика городенківська синагога споруджена на місці старої дерев'яної синагоги, спаленої російськими військами 1915 року (тоді, після пожежі, залишилися лише стіни). В 1920-ті роки Велику Городенківську синагогу відбудували. У результаті перебудов синагога набула еклектичного вистрою з класицистичними та модерновими елементами.

Po zakończeniu II wojny światowej zbezczeszczoną synagogę opuszczono, a społeczność żydowska nie odrodziła się. Początkowo znajdowała się tu konwojówka, dziś dawna synagoga pełni funkcję sali gimnastycznej.